MOANA CAST LIST

WEDNESDAY REHEARSAL TEAM:

Monday 1.30pm & Monday 4.30pm

Tomatoa Right Claw: Gabe Barford

Tomatoa Left Claw: Rhea Dyght

 

Tuesday 4.30pm & Tuesday 7.30pm

Tomatoa Right Claw: Elijah McAree

Tomatoa Left Claw: Emily Whitmore 

Monday 7.30pm & Tuesday 1.30pm

Tomatoa Right Claw: Daniel McCloud 

Tomatoa Left Claw: Evie Pitt

Team Sand

Performance Dates 5th - 6th April 2020

(Monday 7.30pm, Tuesday 1.30pm & Tuesday 4.30pm)

Harlow Haynes

Imogen Edwards

Ivy Schwarzer

Sophie Peake

Alice Deacon

Aled Houghton

Isla Mcdonald

Layla Tipton

Jonty Bowdler

Owen Bowdler

Team Sea

Performance Dates 5th - 6th April 2020

(Monday 1.30pm, Monday 4.30pm & Tuesday 7.30pm)

Elissa Ingram

Freya Breeze

Rhea Dyght

Elijah McAree

Emily Whitmore

Evie Pitt

Paige Wigley

Jason Meagre

Victoria Oni

Patrick Argylian

THURSDAY REHEARSAL TEAM:

Moana - Ella Oliver

Gramma Tala - Edie Lewis

Sina & Tomatoa - Alicia France-Evans 

Te Fiti & Te Ka - Katie Holmes 

Maui - Ewan Griffiths

Chief Tui - To be cast

Pua - Georgia Hall Salter

Hei Hei - Libby Keeble

Chief Ancestor 1 - Jess Foxall 

Chief Ancestor 2 - Toby Stower

Chief Ancestor 3 - Bronte Scott

Principle Dancer / Ensemble - Millie Holmes

Principle Dancer / Ensemble -Lexi Varley

Principle Dancer / Ensemble - Ella Rowlands

Principle Dancer / Ensemble - Molly France

Principle Dancer / Ensemble - Grace Parker

Principle Dancer / Ensemble - Nina Crowe

Fisherman 1 / Dancer Ensemble - Jessie Nicholas 

Fisherman 2 - To be cast

Performance Dates 

5th - 6th April 2020

Monday 1.30pm, Monday 4.30pm & Tuesday 7.30pm

FRIDAY REHEARSAL TEAM:

 

Moana - Lizzy Nash

Gramma Tala - Violet Williams

Sina / Tomatoa - Lucy Worton

Te Fiti / Te Ka - Holly Brookes

Maui - Hugo Jennings

Chief Tui - Jacob France

Pua - Issy Hickman

Hei Hei - Isaac Houghton

Chief Ancestor 1 - Bella Yeardley

Chief Ancestor 2 - Lily Quinn 

Chief Ancestor 3 - Abbie Worley Foster

Principle Dancer / Ensemble - Izzy Seekins

Principle Dancer / Ensemble - Betty Evans

Principle Dancer / Ensemble - Auckland Lord

Principle Dancer / Ensemble - Ella Statham

Principle Dancer / Ensemble - Amelie Butcher 

Principle Dancer / Ensemble - Maddie Middleton

Ensemble - Lily Onions

Ensemble - Sophie Bowen

Fisherman 1 / Ensemble - TBC

Fisherman 2 / Ensemble - Lilly Anne Herries

Performance Dates 

5th - 6th April 2020

Monday 7.30pm, Tuesday 1.30pm & Tuesday 4.30pm

Friday Young Teams

TEAM COCONUT

(Performing on Monday 5th April at 1.30pm and 4.30pm)

Olivia Oni

Rueben Pearce

Otis Kearnes

Ruby Smith

Willow Lovell

TEAM PALM TREE

(Performing on Tuesday 6th April at 1.30pm and 4.30pm)

Aria Butcher

Tilly Simmonds

Jake Ruscoe

Winnie Challenor

Iola Povall

TEAM ISLAND

(Performing on Monday 5th at 7.30pm and Tuesday 6th at 7.30pm)

Robyn Powel

Eloise Christance

Scarlet Taylor

Ophelia Burbidge

Wilfred Burbidge

COMMUNITY

Our carbon footprint

ADVERTISE

MEDIA

  • Get Your Wigle On Facebook

Get Your Wigle On, Shrewsbury Musical Theatre, 3A St Austins Friars, Shrewsbury, SY1 1RY

Contact us on - 01743 272217        Email - info@wigles.co.uk